Konsultacje w Akademii Tenisowej Legii Warszawa to profesjonalna oferta konsultacyjna skierowana do tenisistów i tenisistek na każdym poziomie zaawansowania. Nasi doświadczeni trenerzy, na co dzień pracujący z najlepszymi zawodnikami ITF/WTA/ATP, z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem by oszacować aktualny poziom grającego, jak również by wskazać kierunek, w którym powinien podążać by zrealizować swoje sportowe marzenia. Naszym głównym celem jest umożliwienie zawodnikom krajowym oraz zagranicznym pracy z czołowymi polskimi trenerami, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomogą każdemu w osiągnięciu wyższego poziomu gry. Jeżeli chcesz poznać swoje mocne i słabe strony, dowiedzieć się jak trenować profesjonalnie oraz odnosić więcej sukcesów, już dziś skontaktuj się z nami w sprawie konsultacji.

Podczas konsultacji zawodnicy otrzymują:

 • Indywidualne podejście
 • Kompleksowe szkolenie prowadzące do realizacji wyznaczonych celów
 • Korektę błędnych nawyków technicznych
 • Rozwój skutecznych decyzji taktycznych
 • Analizę poziomu przygotowania fizycznego oraz treningi fizyczne
 • Szkolenie mentalne
 • Wiedzę z zakresu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz regeneracyjnych
 • Raport zawodniczy
 • Opinię oraz porady eksperta dotyczące rozwoju długoterminowego

 

Wszechstronna analiza umiejętności zawodnika gwarantuje:

 1. Kompleksową analizę techniczną - Poprawna biomechanika uderzeń oraz prawidłowe nawyki poruszania się po korcie mają kluczowe znaczenie dla jakości zagrywanej piłki, jak również są bardzo ważnymi czynnikami ograniczającymi występowanie kontuzji u sportowców. Prawidłowa technika to podstawa długoletniej kariery pełnej sukcesów każdego tenisisty.
 2. Kompleksową analizę taktyczną - Decyzje podejmowane podczas meczu muszą być wyuczone oraz bazowane na najbardziej optymalnym wykorzystaniu własnych umiejętności, a nie na poziomie emocjonalnym czy aktualnym wyniku spotkania. Wielu zawodników ma problemy z wykorzystaniem swoich mocnych stron w trakcie meczu, właśnie z powodu błędnych decyzji taktycznych, dlatego poprawienie tego aspektu może w krótkim czasie znacząco poprawić wyniki osiągane podczas turniejów.
 3. Świadomość swoich mocnych i słabych stron - Najlepsi tenisiści dążą do wykorzystania swoich mocnych stron oraz unikania swoich słabych stron by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Poprzez świadomość swoich umiejętności, zawodnik będzie w stanie skutecznie realizować taktykę i zwiększyć swoje szanse na wygrywanie spotkań.
 4. Opinię ekspercką trenera akademii - Nasi trenerzy posiadają niezbędną wiedzę do kompleksowej analizy umiejętności zawodnika na każdym poziomie zaawansowania. Kadra trenerska pracująca na co dzień z zawodnikami na poziomie TE/ITF/WTA, wykorzystując swoje doświadczenie, z chęcią przedstawi opinię na temat ogólnego poziomu umiejętności zawodnika.
 5. Plan profesjonalnego rozwoju sportowego - Kompleksowa analiza umiejętności dokonywana jest po odbyciu całych konsultacji, co pozwala na zobrazowanie całego profilu zawodnika oraz daje możliwość wskazania zawodnikowi zakresów nad którymi powinien pracować.

 

Nasza oferta zawiera dwa rodzaje konsultacji:

Jednodniowe - koszt ustalany indywidualnie

RAMOWY PLAN DNIA
9:00 - 11:00 Kompleksowa analiza techniczna uwzględniająca forehand, backhand, volley, serwis, return oraz umiejętności skutecznego poruszania się po korcie.
11:30 - 12:30 Analiza przygotowania fizycznego za pomocą testów sprawdzających poziom umiejętności motorycznych zawodnika.
15:00 - 17:00 Kompleksowa analiza taktyczna uwzględniająca m.in indywidualne schematy gry, podejmowane decyzje, umiejętność adaptacji sytuacyjnej, reakcję na błędy, poziom emocjonalny oraz koncentrację.
17:00 - 17:30 Podsumowanie, przedstawienie opinii trenera prowadzącego.

 

Trzydniowe - koszt ustalany indywidualnie. Ramowy plan konsultacji:

PIĄTEK
9:00 - 10:00 Analiza techniczna podstawowych uderzeń z użyciem nagrań wideo.
12:00 - 13:00 Ocena funkcjonalna i motoryczna w Akademii Treningu Motorycznego.
15:00 - 16:30 Mecz tenisowy (analiza rozwiązań taktycznych).
SOBOTA
9:00 - 10:30 Trening tenisowy uwzględniający indywidualne korekty techniczne oraz taktyczne.
10:30 - 11:30 Trening ogólnorozwojowy dopasowany do wieku oraz poziomu zaawansowania tenisisty.
14:30 - 16:00 Trening tenisowy uwzględniający indywidualne korekty techniczne oraz taktyczne.
16:00 - 17:00 Podsumowanie dnia, wyznaczenie celów krótkoterminowych, przedstawienie wizji dotyczącej rozwoju kariery.
NIEDZIELA
10:00 - 11:30 Trening tenisowy ukierunkowany na wykorzystanie mocnych stron zawodnika.
11:30 - 12:00 Trening technik regeneracyjnych.
14:30 - 15:30 Budowa indywidualnej rutyny między punktowej w rozegraniach meczowych.
15:30 - 16:00 Podsumowanie konsultacji, otrzymanie raportu (48h).

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Akademii Tenisowej Legii Warszawa, e-mail: akademia@legiatenis.com

 


Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

Go to top