Tenisowe przedszkola - Program szkolenia dzieci do lat 10-ciu

Dzięki sukcesom Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza oraz innym znanym zawodnikom światowego tenisa, dzieci i młodzież mają nowych idoli, a elitarna dyscyplina sportu, jaką do niedawna był jeszcze tenis ziemny, staje się coraz bardziej popularna. Celem Akademii Tenisowej Legia Warszawa jest zachęcenie jak największej ilości dzieci do aktywnego trybu życia. Tenis jest idealną propozycją na zaszczepienie w młodym pokoleniu pasji do uprawiania sportu i ciągłego doskonalenia się.

W ramach naszej Akademii powstał program szkoleniowy nazwany Legia TENNIS SCHOOLS, który oparty jest na wzorcach światowego programu TENNIS 10's, opracowanego przez International Tennis Federation i wprowadzonego na polskie korty przez Polski Związek Tenisowy. Legia TENNIS SCHOOLS jest atrakcyjną formą nauki tenisa dla dzieci poniżej 10 roku życia, akcentującą przede wszystkim wszechstronny rozwój zawodnika. Cechą charakterystyczną tego programu jest dostosowanie wielkości kortu i siatki, rodzaju piłek oraz długości rakiet do wieku początkującego zawodnika. Dzięki temu już najmłodsi adepci mogą stawiać swoje pierwsze kroki na korcie tenisowym i szybko zacząć bawić się tym sportem.

 

Kategorie wiekowe w programie szkolenia dzieci do lat 10:

 • poziom niebieski - dzieci do 4-6 lat
 • poziom czerwony - dzieci do 7-8 lat
 • poziom pomarańczowy - dzieci do 9 lat
 • poziom zielony - dzieci do 10 lat

Podstawowe założenia i cechy programu Legia TENNIS SCHOOLS:

 • skuteczna nauka gry w tenisa poprzez zastosowanie:
  - małej siatki
  - małego kortu
  - wolniejszych (niżej odbijających się), kolorowych piłek
  - lżejszych rakiet
 • nauka umiejętności przeprowadzenia rozgrzewki (dziecko zapoznaje się z ćwiczeniami rozgrzewającymi wszystkie parte ciała, akcentując pracę nóg, szybkość oraz koordynację)
 • nauka techniki podstawowych uderzeń (forehand, backhand, voley, serwis)
 • nauka pierwszej rywalizacji, w myśl zasady „fair play”
 • nauka bycia i funkcjonowania w grupie sportowej, w której panują reguły oraz porządek

 

Trenerzy Legia TENNIS SCHOOLS

 

Treningi przeprowadzane w ramach programu Legia TENNIS SCHOOLS to dla dzieci nie tylko nauka techniki podstawowych uderzeń, to także możliwość rozwijania tak ważnej dla dzieci koordynacji ruchowej, oraz okazja do pierwszej rywalizacji, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

Szkolenie dostosowane jest do wieku dziecka i jego cech motorycznych. Wraz z rozwojem zawodnika zmienia się dla niego kort, na którym biega i piłka, którą odbija. Na godzinnych zajęciach poprzez zabawę poznaje podstawy tenisa, uczy się pracować w grupie oraz zaczyna samodzielnie podejmować decyzje związane z grą na punkty. Małymi krokami osiąga postępy, co jest bardzo ważne dla młodego zawodnika.


Trenerzy Legia TENNIS SCHOOLS


 

Kategorie wiekowe, rodzaj piłek, wymiary kortów (w stosunku do pełnowymiarowego kortu do tenisa):

 


Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

Go to top