Czym jest Legia TENNIS SCHOOLS?

Legia TENNIS SCHOOLS to treningi tenisa dla zawodników poniżej 10 roku życia, które odbywają się według systemu Tenis 10. Oznacza to, że wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Dzięki temu już 3-latki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem!

Ponadto, zajęcia w Akademii Tenisa Legia Warszawa przeprowadzane są według autorskiego programu szkolenia Legia Tennis Schools. Podczas godzinnego treningu, dzieci nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, takie jak forehand i backhand, ale i wszechstronnie się rozwijają, trenując przy tym takie umiejętności, jak koordynacja, czy szybkość.


Jak wyglądają treningi LegiaTENNIS SCHOOLS?

Treningi Legia TENNIS SCHOOLS trwają pełną godzinę zegarową. Dzieci trenują w małych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand czy backhand. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie. Bez względu na wiek, dzieci realizuję te same zadania, lecz o różnym, dostosowanym do ich wieku poziomie trudności. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze.

Na czas trwania treningu, rodzice zawsze są proszeni o opuszczenie kortu, aby nie rozpraszać dzieci swoją obecnością. W sezonie letnim (korty odkryte) jest możliwość oglądania dzieci na balkonie/tarasie/trybunach, znajdującym się poza kortem.


Jak przygotować się do treningów Legia TENNIS SCHOOLS?

Na treningi Legia TENNIS SCHOOLS należy ubrać się w strój sportowy, posiadać buty na płaskiej podeszwie oraz mieć ze sobą wodę. Jest również możliwość wypożyczenia rakiet na czas zajęć (bez dodatkowych opłat). Służymy również pomocą w doborze i kupnie odpowiedniego rozmiaru rakiet.


Co warto jeszcze wiedzieć na temat treningów Legia TENNIS SCHOOLS?

W każdej godzinie treningowej odbywają się zajęcia kilku grup równocześnie, różniących się stopniem zaawansowania zawodników (od początkujących do zaawansowanych). Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł dołączyć do odpowiedniej dla siebie grupy treningowej.


Korzyści z uczestnictwa w treningach Legia TENNIS SCHOOLS dla całej rodziny

Wraz z rozpoczęciem szkolenia Legia TENNIS SCHOOLS, wyrabiane są każdemu zawodnikowi (bezpłatne) licencję Tenis 10 (do wyrobienia licencji potrzebne są: imię, nazwisko oraz adres zamieszkania), które dają możliwość uczestnictwa w Turniejach Tenis 10 oraz reprezentowania Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Stając się zawodnikiem Legii, dzieci wraz z rodzicami mają również możliwość chodzenia (bezpłatnie) na wszystkie mecze Legii odbywające się na Stadionie Legii Warszawa na Trybunę Rodzinną.


Koszt uczestnictwa w treningach Legia TENNIS SCHOOLS

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem na sezon 2019/2020: www.legiatenis.com/cennik-treningow-tenisa.


Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

Go to top