Talentiada

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z rocznika 2011, 2010 i 2009
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy treningów Talentiady 2019:

 • 19.01.2019 - godz. 13.00-15.00
 • 23.02.2019 - godz. 13.00-15.00
 • 23.03.2019 - godz. 13.00-15.00
 • 27.04.2019 - godz. 13.00-15.00
 • 18.05.2019 - godz. 13.00-15.00
 • + jedno spotkanie dodatkowe tuż przed rozpoczęciem rozgrywek

Koszt udziału oraz warunku uczestnictwa:

 • trening trwa 2 godziny
 • pierwsze dwa treningi są bezpłatne dla wszystkich uczestników
 • po drugim treningu zostaje wybrana poprzez przeprowadzone testy sprawnościowe oraz rozegrane warianty gier zespołowych, paratenisowych oraz tenisowych KADRA A oraz KADRA B
  * KADRA A – najlepsze 6 osób spośród wszystkich uczestników
  * KADRA B – pozostałe osoby uczestniczące w treningu
 • po treningu, który odbędzie się 27 kwietnia, ponownie zweryfikujemy wyniki osiągane przez zawodników i na tej podstawie może dojść do zmiany osób w KADRZE A oraz KADRZE B
 • treningi dla KADRY A są bezpłatne, koszt treningów dla pozostałych uczestników od trzeciego treningu to 50 zł / 2h

Nagrody: Dla zawodników z największą frekwencją na treningach zostaną przygotowane upominki od Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Miejsce: Klub Tenisowy Warszawianka

Trenerzy prowadzący: Cyril Kalis, Dorota Markowska


Czym jest Talentiada?

Talentiada to drużynowe zawody dla dzieci poniżej 10 roku życia. Są to różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe (bieg na 20m, test zbierania piłek, rzut piłką tenisową, bieg wahadłowy, bieg 6 min), gry drużynowe (unihokej, mini piłka nożna, mini piłka ręczna), gry paratenisowe (rzucanki piłką na małe kara) oraz gry tenisowe (gra na punkty na małe kara tenisowe). Talentiada to nie tylko świetna zabawa, to także wspaniała okazja do rywalizacji i sprawdzenia się z zawodnikami z innych klubów, a także możliwość reprezentowania klubu na Mistrzostwach Polski!


Jak przebiega rywalizacja drużynowa Talentiady?

W skład drużyny podstawowej wchodzą 2 dziewczynki i 2 chłopców oraz rezerwowi 1 dziewczynka oraz 1 chłopiec. Aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski, należy przejść przez 2 rundy eliminacji. Drużyny rywalizują ze sobą w czterech równych konkurencjach (sprawnościowych, drużynowych, para tenisowych oraz tenisowych). Za każdą konkurencję otrzymuje się określoną liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca a suma punktów z czterech konkurencji tworzy klasyfikację końcową zawodów.


Jak wyglądają treningi Talentiady?

Treningi Talentiady mają charakter zajęć ogólnorozwojowych na korcie tenisowym. Podczas takiego treningu zawodnicy mają okazję do poznania specyficznych dla rozgrywek Talentiady konkurencji sprawnościowych, drużynowych, para tenisowych oraz tenisowych. Przeprowadzane pod okiem Trenerów Legia Tennis Schools testy sprawnościowe dają również możliwość monitorowania i ciągłego doskonalenia ogólnej sprawności fizycznej młodych zawodników. Przede wszystkim trening Talentiady to rywalizacja poprzez świetną zabawę oraz możliwość do nawiązania nowych tenisowych znajomości.


Co zrobić, aby zakwalifikować się do drużyny Legii Warszawa do rozgrywek Talentiady 2019?

Aby mieć możliwość reprezentowania Legii Warszawa na rozgrywkach Talentiady, należy regularnie uczestniczyć w treningach przygotowawczych oraz osiągać na nich odpowiednie rezultaty. O składzie drużyn decydują Trenerzy Legia Tennis Schools.


Jakie korzyści mają reprezentanci drużyny Talentiady?

Zawodnicy kwalifikujący się do reprezentacji drużyny Legii Warszawa w rozgrywkach Talentiady mogą liczyć na szereg przywilejów związanych z możliwością reprezentacji klubu na ogólnopolskiej arenie. Prócz kilkudniowych wyjazdów, które w pełni pokrywa klub, reprezentanci są ubierani w legijne stroje oraz podczas każdych zawodów znajdują się zawsze pod opieką specjalistycznej kadry trenerskiej Akademii Tenisowej Legii Warszawa.

Wspólny wyjazd oraz możliwość reprezentacji Legii to niesamowite przeżycie nie tylko dla samych zawodników, ale także dla ich rodziców i Trenerów. Wszystkie konkurencje Talentiady są niezwykle emocjonujące i wymagają nie lada opanowania, techniki, precyzji oraz wytrenowania.


Jak w poprzednich latach wypadała nasza drużyna?

W poprzednich latach drużyna Legii osiągała bardzo dobre rezultaty, zajmując wysokie miejsca w eliminacjach oraz półfinałach i kwalifikując się za każdym razem do ogólnopolskich finałów. Naszym marzeniem pozostaje jeszcze… Zdobycie medalu Mistrzostw Polski! Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Polski i mieć możliwość walki o miejsce na podium, należy najpierw przejść przez eliminacje oraz znaleźć się w najlepszej „ósemce” w ogólnopolskich półfinałach.


 

 

Historia startów drużyny Legii  

POZNAŃ FINAŁY 2016 - V miejsce

Młodzi legioniści piątym zespołem Talentiady

RADOM PÓŁFINAŁY 2016 - I miejsce

Młodzi legioniści wygrali półfinał Talentiady i jadą do Poznania

WARSZAWA ELIMINACJE 2016 - III miejsce

Świetny występ młodych legionistów w Talentiadzie

Talentiada 2015

Talentiada 2015 - nasza drużyna w finałach

 

Zobacz zdjęcia z eliminacji Talentiady 2015

 

Talentiada 2016

 

 

 

 

 

Talentiada 2015

 

 

Warto wspomnieć, że Talentiada to jedyna możliwość zdobycia medalu Mistrzostw Polski w kategorii do lat 10, a patronatem całego cyklu rozgrywek jest Polski Związek Tenisowy. W tych zawodach brali udział między innymi, obecny mistrz Polski Paweł Ciaś, oraz Kasia Piter i Magda Linette, które są obecnie czołowymi polskimi tenisistkami.

 

.

.

.

Go to top